polimedia

Támogatóink

Címlap Cikkek Korábbi évadok hírei

Óriási küzdelem után minimális vereség

Az NB I tizedik fordulójában az otthonában játszó ceglédi csapat egy góllal vesztett, de legalább döntetlent érdemelt volna az igencsak „paprikás" hangulatú mérkőzésen. Mindkét gárda hatalmasat küzdött. A játékvezetők nagyon gyenge napot fogtak ki, de az is lehet, hogy túl nehéz feladatot kaptak a végig kiélezett csata vezetésével.

CEGLÉDI KKSE–BALATONFÜREDI KSE 20–21 (13–12)

Cegléd, 500 néző. V: Medve, Nagy L.

CEGLÉD: Bartucz – Pocsai 3, Perisics 4, Bíró 8 (2), Antal 2, Sutka, Lászlai. Csere: Bősz (kapus), Lepsényi 1, Takács B. 1, Dengi 1, Vujovics, Endrődi.

BALATONFÜRED: Székely – Nagy 4, Kovács, Juhász 2, Kis, Faluvégi 1, Pásztor 2. Csere: Lelkes 3, Tombor 5 (2), Szöllősi 2, Németh 2 (1), Bánhidi, Gerdán, Bóka.

Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–4. 21. p.: 9–8. 24. p.: 12–9. 29. p.: 13–10. 38. p.: 14–15. 48. p.: 17–20. 55. p.: 19–20

Hétméteresek: 2/2 ill. 7/3

Kökény István: – Úgy érzem, hogy a harcos mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Az várható volt, hogy a keddi mérkőzés fáradalmai nem múlnak el nyomtalanul, akadtak hullámvölgyek a játékunkban, amit a Balatonfüred jól kihasznált, a második félidőben három góllal elhúzott. Később felzárkóztunk, de egyenlíteni már nem tudtunk. Igaz, a befejezés előtt néhány másodperccel – akkor már 20-21 volt az állás – Takács a hálóba talált, ami a játékvezetők véleménye szerint szabálytalan volt. Ők lépéshibát láttak.

Utánpótlás csapatok eredményei:

ifjúsági: Cegléd – Balatonfüred 18-43 (9-17)

Góldobók: Szuhányi 7, Apró 4, Müller 3, Mészáros 2, Illés 1, Bugyi 1

Jakab László edző: „20 percig jól játszottunk, majd érvényesült a tudáskülönbség."

junior: Cegléd – Balatonfüred 19-50 (12-22)

G: Szuhányi 7, Bugyi 4, Bányai 3, Müller 2, Apró 2, Illés 1

Jakab László: „ A több korosztályos válogatottat soraiban tudó vendégek ellen csak erre voltunk képesek. "